Mide Balonu

Detaylı bilgi ve fiyatlandırma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mide Balonu Obezite ile mücadelede uygulanan ve cerrahi ameliyat dışında olan anestezi alınmadan yapılan bir tedavi yöntemidir. Beslenme alışkanlığınzı değiştiren ve daha az gıda tüketimini sağlayan bir yöntemdir. Kişi bu sayede dengeli ve sağlıklı beslenme davranışı oluşturarak sağlıklı bir şekilde zayıflamaya başlamaktadır. Mide balonu uygulaması, midede dolgunluk hissi oluşturduğu için kişi daha az yemek yiyecektir. Fakat bu durum normal tükettiği şeyleri tüketmesine engel değildir. Sadece porsiyon bazında daha az tüketeceği için zayıflama süreci başlamış olacaktır.

Genellikle 18 yaş üstü ve 65 yaş altı kişiler için belirli vücut kitle indeksine sahip kişilere uygulanmaktadır. Litaratüre göre 30-34 arası BMI’ e sahip kişiler bu uygulamayı tercih edebilmektedirler. Son yapılan araştırmalara göre diyet ve egzersiz uygulamalarında başarıya ulaşamayan kişilerin aradığı bir yöntemdir. Bu uygulama ile diyet yapılması daha kolay olmaktadır. Çünkü açlık hissi kesilmektedir.

Mide balonu uygulamasında iki farklı süre alternatifi bulunmaktadır. 6 aylık ve 12 aylık balonlar bulunmaktadır. Bu uygulama ile birlikte kişiler 20 – 25 kilo zayıflaya bilmektedir. Mide balonu çıkartıldığı zaman da kişinin edindiği alışkanlıklar devam edeceğinden sağlıklı güzellikindeksini koruyabileceği ön görülmektedir. Bu süreç zarfında tüm hastalarımızı yakından takip ediyor, diyet listelerini kontrol ediyor ve onların bu mücadelesinde yanında oluyoruz. Haftalık ve aylık raporlarımız ile kişilerin gidişatlarını değerlendiriyor ve kendilerine neler yapması konusunda fikir veriyoruz. Uzman kadromuz ile bu uygulama sonrası birçok hastamız başarı sağlamış ve memnuniyetini bizlere dile getirmiştir. Sizin de bir başarı öykünüz olsun istiyorsanız şimdi hemen bizimle iletişime geçin, detaylı planlama ile başarı öykünüzde size eşlik edelim.

Detaylı bilgi ve hızlı randevu için hemen sizi arayalım

YouTube Kanalımız

Anlaşmalı Hastane & Otellerimiz

Sosyal Medya Hesaplarımız:

İletişim

Hızlı Randevu

📍 Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:1/A D:61 Perlavista Rezidans Beylikdüzü/ İstanbul

İnternet sitesi tasarımı Esey Ajans tarafından tasarlanmıştır.

Copyright © 2023. Tüm hakları saklıdır.