Sıkça Sorulan Sorular

BMI yani Vücut Kitle İndeksi kişinin boy ve kilosuna oranla hesaplanan birimdir. Vücudumuzda birim kareye düşen kilogram da diyebiliriz. Uluslararası standartlara bakıldığında BMI 28-32 Kilolu; 32 – 34 Birincil Obez; 34-40 Obez; 40 üzeri Morbid Obez grubundandır. Tüp Mide Ameliyatı olmak için 34 ve üzeri BMI olması gerekmektedir.

Obezite sonrası aşırı kilo veren kişilerde sarkmanın olduğu gözlemlenmektedir. Fakat Diyetisyen ve spor hocaları kontrolünde sağlıklı bir zayıflama gerçekleşir ve de kolojen yapınızı sağlamlaştırırsanız sarkıklığı en aza indirebilirsiniz.

Her operasyonda olduğu gibi bu operasyonda da risk faktörü vardır. Fakat bu riski en aza indirmek için gerekli tetkik ve tedavileri doğru uygulayan merkezlere gitmenizi öneririz. Unutlaması gereken durum Obezite ameliyatı değil Obezite çok risklidir. Çünkü Obezite ile birlikte yan hastalıklar sizin bu riskinizi daha çok arttırmaktadır.

Obezite Ameliyatı sonrası ideal kiloya ulaşıldığında estetik ameliyatı olabilirsiniz. Bu süre yaklaşık 12 – 16 aydır. Fakat kilo kaybının takibini yapan hekiminizden onay almayı unutmayınız.

Her ameliyat kadar estetik ameliyatlarında da komplikasyon riski vardır. Bu riski en aza indirmek için doğru merkez ve doğru ekibi seçtiğinizi dikkat etmelisiniz. Bunun yanında estetik ameliyatlarında kişinin alt yapısı da çok önemlidir. Sigara, alkol, deri yapısı, cinsiyet, yaş, genetik faktörler gibi alt bileşenler de çok önemlidir. Komplikasyonu tetikleyen durumun neyden kaynaklandığını bilmeniz gerekmektedir.

Bu bilgi tamamen yanlış bir bilgidir. Metabolizma hormon ve enzim dengesinden etkilenir. Estetik ameliyatlar ise yağ, deri ve kas dokularıyla ilgilenir. Estetik ameliyatlar sizin vücut birim başına yağ ve deri dokusunun azalmasına ve bu sayede lenf kanallarının doğru bir şekilde işleyişine yardımcı olacağı için metabolizma hızına doğrudan etki yapabilmektedir.

Meme protezi operasyonları kimi zaman hacim kazandırmak kimi zaman da asimetri bozukluklarını gidermek için yapılır.

Dudak dolgularında özellikle FDA onayı alınmış ürünlerde sağlığı bozan herhangi bir madde yoktur. Dudak yapısı ve dolgunluğuna uygun ürünler sağlığı olumsuz etkilemez. Fakat FDA onaysız ürünler sağlıklı değildir.

Estetik Ameliyat fiyatlarının standart bir fiyatı bulunmamaktadır. Çünkü her prosedür kişiye özeldir. Yağ miktarı, deri  yapısı, yapılacak farklı teknikler, yapılacak işlem gibi alt prosedürler bulunduğu için kişiye özel fiyatlandırma yapılması daha doğrudur. Örnek olarak 1 bölge liposuction fiyatı 10 litre fazlası olan için ayrı fiyattır; 1 litre fazlası olan için daha az maaliyetlidir. Çünkü ameliyat süresi, kullanılan cihaz türü, alınacak bölgenin yeri farklılık göstermektedir. Yani 1 bölge liposuction fiyatı nedir yerine benim karın bölgemdeki 3 litre fazlalık için liposuction operasyon yaptırmak istiyorum, bunun fiyatı nedir daha doğru soru olacaktır.

Bu durum tamamen kişiden kişiye göre değişmektedir. Ağrı eşiği yüksek kişilerde daha az hissedilirken ağrı eşiği düşük kişiler için ağrı daha fazla hissedilir. Fakat her iki süreç için de maksimum 3 günlük bir hafif ağrıdan bahsetmek mümkündür. Bunun da giderilmesi için uzman hekim tarafından size özel reçete düzenlenir.

Her ameliyat prosedürü için ayrı hazırlık testleri bulunmaktadır. Ayrıca kişiden kişiye göre değişen tetkikler de olabilmektedir. Örneğin 40 yaş üzeri tetkikler ile 40 yaş altı tetkikler farklılık gösterebilmektedir.

Mide Balonu tehlikeli değildir. Mideye zarar veren herhangi bir zararı yoktur. Belirli BMI’ e sahip kişiler mide balonu taktırabilir.

Estetik Ameliyatlarının türlerine göre anestezi türü de değişkenlik göstermektedir. Genellikle Genel Anestezi altında yapılır ama bazı operasyonlar örneğin üst göz kapağı gibi lokal anestezi ile yapılabilmektedir.

Genel Anestezi Uzmanı ameliyat öncesi tetkik ve muayene sonrası kişinin anesteziye uygun olup olmadığını inceler. Uygun bulunan hastalar genel anestezi alabilirler.

Estetik Ameliyat Türüne göre dikişlerin iyileşme süresi de farklılık göstermektedir. Tamamen izin kaybolması durumu söz konusu değildir. Fakat bazı kişilerin deri yapısı itibariyle izin kaybolduğu görülmüştür.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası spor 2 ay sonra yapılabilmektedir. Fakat Spora başlamadan önce hekiminizden onay alınmasını önermekteyiz.

Meme protezi ameliyatı sonrası 3 gün içinde sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Fakat Hekiminizin sizler için yasakladığı durumlara uymanız gerekmektedir.

Burun estetiği sonrası ödem ilk 6 ay devam eder ve tam ödemlerin geçmesi 12 ayı bulabilmektedir. Hekiminizin size önerdiği masaj hareketlerini yapmanızı önermekteyiz.

Lipodem ağrılı yağ hücresi diye nitelendirilir ve bu hücrelerin vücut dışarısına alınması gerekmektedir. Bunu yapmak için Vaser Liposuction ameliyatı yapılmasını önermekteyiz.

Yüz germe sonrası yüzün ödem yapması beklendiği için en az 2 hafta yüz korsenin takılmasını önermekteyiz.

Kişinin donör ve ekilecek bölgenin yapısına göre saç ekim teknikleri uzman ekip tarafından belirlenmektedir. FUE veya DHI teknikleri şu dönemde tercih edilen iki yöntemlerdendir.

Estetik ameliyatlarının herhangi bir dönemi bulunmamaktadır. Fakat kişiler estetik ameliyatları sonrasında korse giydiği için kış ayını tercih etse de yaz aylarında da korse giyilmesinin herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Detaylı bilgi ve hızlı randevu için hemen sizi arayalım

Anlaşmalı Hastane & Otellerimiz

Sosyal Medya Hesaplarımız:

İletişim

Hızlı Randevu

📍 Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:1/A D:61 Perlavista Rezidans Beylikdüzü/ İstanbul

İnternet sitesi tasarımı Esey Ajans tarafından tasarlanmıştır.

Copyright © 2023. Tüm hakları saklıdır.