Yüz Germe

Detaylı bilgi ve fiyatlandırma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AMELİYATSIZ YÜZ GERME

Fraksiyonel mikro iğneli radyofrekans cihazıdır. Ameliyatsız yüz gençleştirme de kullanılan son teknoloji cihazıdır. Özel tasarlanmış, mikro iğnelerle elektriksel uyarımlar yapılarak cildin altındaki kollogen lifler uyarılarak derinin yenilenmesi sağlanır.

AMELİYATSIZ YÜZ GERME YÖNTEMLERİ ;

Kişinin anatomik yapısı ve beklentisine göre yöntemler belirlenmektedir;

Fokus Ultrason İle Yüz Germe: 30 – 65 yaş arasındaki bireylerde; ameliyatsız yüz germe, kaş kaldırma ve gıdı toparlama gibi uygulamalarda kullanılan güvenli ve etkili bir sistemdir. 30 – 45 dakika süren tek seanslık uygulamayla, ciltte güçlü bir sıkılaşma ve gençleşme etkisi yaratır. Bir ay sonra etkileri görülmeye başlar, ikinci ayın sonunda maksimum sonuçlar ortaya çıkar. Fokus ultrason uygulaması ortalama 30-45 dakika sürer, jawline (çene hattı) ve gıdı gerginleştirmek ve cildi gençleştirmek amaçlı yapılan bir uygulamadır.

Kilit Askı Ameliyatsız Yüz Germe( Fransız askı) ; Fransa’da geliştirilen, içi polyester dışı silikondan yapılmış esnek iplerle ‘’AMELİYATSIZ’’ bir yüz germe işlemidir. Fransa’da yüksek teknolojiler ile geliştirilen “İP ASKI” tekniği; kopma riski olmayan, “dinamik askı” özelliğine sahip olan sağlam iplerlerden oluşur. Fransız askı; yüzün mimik hareketlerine uyarak esneyebilen, ifade bozukluğu yaratmadan germe yapan, 4-6 sene kalıcılığı olan bir iptir.Zamanla çevresel ve genetik etkenler nedeniyle yer çekimine karşı koyması zorlaşan cildimizde gevşemeler, sarkmalar ve derin kırışıklıklar meydana gelebiliyor. Fransız askısı; yüz hatlarının, yüz ovalinin tekrar oluşturulması, düşük kaşların kaldırılması, dudak, burun kenarı, çene, boyun bölgesi çizgilerinin hafifletilmesinde ve yüzün gerilmesinde uygulanan oldukça başarılı, uzun süreli ve etkili bir yöntemdir.

 • Ameliyat olmak istemeyen veya ameliyat olamayan
 • Yüzün bir tarafında kısmi yüz felci olanlarda
 • 30-60 yaş aralığındaki derin kırışıklıkları, sarkmaları olan kadın ve erkeklerde
 • Kaşları düşük olanlarda

Esnek yapısından dolayı mimik hareketleri ile uyumlu, doğal görüntüyü bozmadan, ortalama 5 yıl gibi uzun süre etki eder. Dikiş gerektirmez, yara izi olmaz. İşlem öncesi lokal anestezi yapıldığından pek ağrı hissetmeden konforlu bir şekilde uygulanmaktadır. Uygulamanın hemen ardından iş ve sosyal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz.

Dermapenli PRP Uygulaması ; PRP kısaltmasının açılımı İngilizce ‘Platelet Rich Plasma’ Türkçe çevirisiyle trombosit yönünden zenginleştirilmiş kan plazmasıdır. Tıpta farklı alanlarda kullanımı olan PRP, doku rejenerasyonu yani yenilenmesi çerçevesinde estetik dermatoloji, kozmetoloji, ortopedi ve diş cerrahisi alanlarında sıkça başvurulan bir teknik olmuştur. Estetik dermatoloji alanında çeşitli saç ve cilt sorunlarının tedavisi ve cilt gençleştirme amaçlarıyla uygulanmaktadır. Hastanın kendi kanından elde edilen plazma ile uygulanması güvenilirlik ve güvenlik bağlamında dikkat çekici olmuştur, her hangi bir alerji ya da yan etki riski taşımamaktadır. PRP bir çok estetik uygulamanın aksine Doğu’da uygulanmaya başlayıp sonra Batı’ya yayılmış bir uygulamadır. İlk olarak Japonya’da yapılan araştırmalar sonrası geliştirilmiş ve uygulanmış, devamında İspanya ve Amerika’da uygulanmıştır.

Bu yöntem herhangi yabancı bir madde kullanılmaması ve tamamen kişinin kendi hücrelerinin kullanılması nedeniyle alerji riski olmayan bir uygulamadır.

Bu tedavi,

 • Kırışıklık
 • İnce ve derin çizgiler
 • Cilt lekeleri
 • Çatlaklar (stria)
 • Deri renginde solgun ve mat görünt
 • Cildin aşırı yağlı olması
 • Kuruluk, matlık ve pullanma problemleri
 • Kollajen ve elastin kaybı
 • Ciltte sıkılığın kaybolması gibi cilt problemlerini ve yaşlanma belirtilerini çözümleyebilir.

Altın İğne Uygulaması ; Altın iğne, fraksiyonel radyo frekans uygulaması olarak da adlandırılan bir cilt gençleştirme ve güzelleştirme uygulamasıdır. Yaşlanma ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ciltte oluşan deformasyonlar, lekelenmeler ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya, cildi daha canlı, parlak ve genç göstermeye yardımcı olur.

Hızlı ve modern hayatın getirdiği stres cildin erken yaşlanma sürecine girmesine sebebiyet veren önemli detaylar arasındadır. Çevre koşulları, yaş faktörünün de etkisi ile oluşan leke, boyun kırışıklıkları, el ve kollarda sarkmalar meydana getirir.

Temelinde cilt yüzeyinin alt kısmında var olan tabakanın onarılması işlemine altın iğne tedavisi denilir.

Bölgede bulunan hücrelerin hızlı hareket etmesi ve hasarı kendi kendine onarması beklenir.

Alın, kaş, dudak üstü, yanaklar, göz çevresi, ellerin tedavisinde sıklıkla kullanılan bir işlemdir. Yaz kış uygulanabilmesi de tedavinin en güzel yönlerinden biridir. Kısa süre zarfında sıra sıra yapılan işlem diğerler uygulamalardan farklıdır.

Altın iğneli başlığı bulunan radyo frekans cihazının cilde temasının ardından mikro iğneler cilt içine hızla giriş yapar. Mikro iğnelerin cilt yüzeyinde oluşturduğu delikler iğne ucu aracılığı ile yüksek enerji deriye zarar vermeden cilde ulaştırılır.

Çok küçük iğneler kullanmak suretiyle işlem gerçekleştirilir. İğneler ise güvenli ve tamamen kişilere özeldir. Kullanılan iğne boyları uzmanın belirlediği bölgelere göre farklılık gösterir.

Boyun ve dekolte bölgesi: özellikle de boyun ve dekolte bölgesi cilt üzerinde en çok dikkat edilen bölgeler arasındadır. Bu tedavide sarkmalar ve kırışıklıklar etkin bir biçimde çözüme kavuşmaktadır.

Sivilce izlerinin tedavisinde: Genellikle yüz bölgesinde oluşan kırmızı ve çökük görüntüler zamanla iz bırakırlar.

Cilt yüzeyine yerleşmiş olan sivilce izlerinin giderilmesi oldukça büyük sorun teşkil eder. Altın iğne uygulaması sayesinde bu rahatsız edici izlerin yok olmasında büyük ilerleme kaydetmek mümkündür. Çok fazla derin olmayan izler ise yok olur.

Cilt yüzeyindeki yaraların tedavisinde

Yüz sıkılaştırma ve cilt gençleştirme işlemlerinde kalıcı bir tedavi olarak

Çatlak tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Altın İğne Tedavisi Sonrası ;

Son derece acısız bir tedavi olduğu için altın iğne tedavisinin sonrasında herhangi bir ağrılı durum gerçekleşmez. Ancak uygulamanın ardında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Bu noktalar;

Yüz üzerinde birkaç gün kızarıklık ve ödem görülür.
Uzman tarafından verilen özel krem ve jeller belirlendiği biçimde kullanılmalıdır.
Uygulamanın ardından yağ bazlı ürünlerin bir süre kullanılmaması gerekir.
Tavsiye edilen güneş kremlerinin su bazlı olması önemlidir.
Uygulamanın ardından 7-8 saat sonra hafif bir fondöten kullanılabilir.
Sosyal hayata katılım gerçekleştirilebilir.

 

Endopeel :

Son yıllarda Avrupa ve Amerika’da kullanımı gittikçe artan yüz ve boyun bölgesi öncelikli olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde ( Popo, kol işleri, göbek… gibi ) de uygulanan sarkmaları azaltıcı tıbbi bir kas liftingi yöntemidir.

Endopeel, vücudun kol ve kalça gibi çeşitli yerlerindeki sarkmaların toparlanması için uygulanan bir kas kaldırma işlemidir. Esasen işlemin ismi patentli bir ürün olan Endopeel’den gelir. Endopeel’in içerisinde bulunan etken madde karbolik asittir ve cildi gererek sarkmaların kırışıklıkların belli düzeyde ortadan kaldırılmasını sağlar.

İçerisinde karbolik asite ek olarak yer fıstığı yağı da bulunan Endopeel iğneler yardımıyla cilde enfekte edildikten sonra büyük oranda vücuttan atılır. Esasen cilde enjekte edildikten sonra bir nevi peeling görevi görür ancak bunu dışarıdan değiş içten dışa doğru yapar. Dolgu görevi görmeyen bu işlemden sonra uygulanan bölgede toparlanma, sarkmalarda azalma ve neticede gençleşme görülebilir. İşlemden yaklaşık olarak 30 dakika sonra etkiler görülmeye başlar ve bu etkiler toplamda 8 ila 10 ay kadar sürer.

Endopeel UYGULAMA ŞEKLİ ;

Endopeel uygulanışı; Öncelikle endopeel uygulaması lokal anestezi altında yapılacağı için acı duymazsınız ve acı ve ağrı konusunda endişe etmeniz gerekmez. Daha sonra sarkma ve kırışıklık olan belirlenen bölgeler üzerinde işleme başlanır. Bu sorunların giderilmesinin istendiği bölgede kas dokusuna endopeel enjekte edilir.

Bu işlem esnasında lokal anestezi kullanılmasının nedeni Endopeel enjekte edilirken iğneden kaynaklanan ağrının ve acının azaltılmasıdır. Yoksa bu maddenin kas içerisine girdiğinde acıya neden olması mümkün değildir. Bu işlem genellikle kısa sürer ancak uygulanacak bölgenin boyutu da işlemin uzunluğu üzerinde etkilidir. Endopeel uygulamasının toplamda 15 dakika ila yarım saat arasında sürmesi beklenir.

Yüz ve boyundaki sarkmalara karşı oldukça etkili olan Endopeel’in etkileri kalıcı değildir. Bu etkiler aşağı yukarı 8 ila 10 ay kadar sürer. İşlemin etkileri azaldığında tekrarlanması gerekir. Aksi takdirde kırışıklıklar ve sarkmalar eski haline döner. Endopeel ayrıca kasları felç etmeden gerilme sağladığı için botoks uygulamasını da destekler.

Endopeel Etki MEKANİZMASI NASILDIR  ?

Sadece kaslara uygulanan Endopeel kan içerisine girdiği zaman aşağıdaki etkileri ile sıkılaşma sağlar:

Kasın tonusunu arttırır ve bu şekilde sıkılaşma olur.
Kas gerginliğinin artması ile sarkmalar da azalır.
Bu madde uygulandığı yerlerde gerginlik oluşturur. Ciltte de gerginleşme sağlayarak kırışıklıkların görünümünü azaltır.
Dudak üstündeki kırışıklıkların giderilmesinde faydalıdır çünkü buradaki kasa uygulandığında aktivitesini azaltır ve gerginlik sağlar.

Bu işlem uygulandıktan sonra 30 dakika içerisinde etkilerini gösterir. Kısa süre içerisinde kesi gerektiren bir ameliyata gerek kalmadan sarkmaları toparlayabildiği için avantajlı bir tedavidir.
Endopeel uygulamasında yara izi ve sinir hasarı oluşmaz.
Botoks uygulamasındaki gibi mimiklerinin kaybolmasına neden olmaz. Böylece yüz ifadesinin korunarak kırışıklıkların azaltılmasını mümkün kılar.
Botokstan farklı olmakla beraber bu işlem onun yerine geçmez. Bu iki işlem daha ziyade bir arada kullanılır.

Endopeel ile yüzünüz sıkılaşabilir, dudak çevresinde oluşan rahatsız edici çizdiler ortadan kaldırılabilir, burun kaldırılarak düzeltilebilir, çenedeki sarkmalar iyileştirilebilir, yanaktaki ve boyundaki sarkmalar azaltılabilir. Yani bu uygulama ile yüz ve boyunda ciddi anlamda iyileştirmeler elde edilebilir. Ayrıca yüz ve boyun bölgesine ek olarak, selülitlerde azalma ve karın ve kollar da sıkılaşma sağlanabilir. Endopeel uygulamasının vücut üzerinde oldukça geniş çaplı kullanım alanları olduğunu söyleyebiliriz.

Endopeel yüz gençleştirme sonrası; 

Bu estetik operasyon oldukça basit, kesi içermeyen ve dolayısıyla da ciddi ve kısıtlayıcı bir iyileşme dönemi olmayan bir uygulamadır. Bununla beraber uygulama sonrasında yoğun güneşe çıkılmaması tavsiye edilir. Ayrıca güneşe çıkıldığı takdirde mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Thermage İle Yüz Germe ; Thermage, ameliyatsız yüz germe ve çene kontürü çıkarmada FDA onaylı bir monopolar radyofrekans teknolojisidir. Thermage, cilt altını 56 dereceye çıkararak kolajen çoğalma etkisini gösterebilen tıbbi bir yöntemdir.

Thermage kimlere uygulanır?

Henüz cerrahi işlem gerektirrmeyen düzeyde sorunları olanlar thermage için uygun adaylardır. Bu kişiler, sınırlı sayılabilecek sorunlarını thermage ile hafifletebilir, cerrahi gereksinimini geciktirebilirler. Thermage’dan yararlanabilecek bir diğer gurup ise, aslında cerrahi uygulamalr için uygun aday olmalarına karşın, cerrahi düşünmeyen, cerrahi uygulamalardan çekinen kişilerdir. Bunlar, cerrahinin sağlayabileceği sonuçları elde edemeselerde, Thermage onlara daha sınırlı da olsa gözle görülür bir fayda sağlar.

Thermage hangi bölgelere uygulanır?

En belirgin sonuçların alındığı yer yüz bölgesidir. Alt yüz ve boyun en sık uygulandığı bölgedir. Alın, göz çevresi etkinlik sağladığı alanlardandır. Bunlar dışında, karın, bacak, diz çevresi ve kollarda sınırlı gevşekliklerin giderilebilmesinde Thermage uygulama alanı bulur.

Thermage nasıl uygulanır?

Uygulanacağı bölge temizlendikten ve işlemi kolaylaştıran bir haritalama işleminden sonra seçilen başlığa uygun sayıda atış ile radyofrekans, ayarlandığı güçte Alana uygulanır. İşlem süresi , uygulanacak atış sayısına gore değişir. Yüz uygulamalarında, sure yaklaşık 1 saattir.

Etkisi Meaknizması ;

Thermage’ın etkisi işlemden yaklaşık 2 hafta sonra görülmeye başlar. Radyofrekans uygulamasından etkilenen kollajen demetlerinin boyunda kısalma ve yeni kollajen oluşumu görülür. Bu değişiklikler daha gergin bir deri yapısı oluşturur. Etki 4. aya kadar giderek gelişir . Daha sonra etkinliği 18-24 ay devam eder.

Thermage Belirli bir dönem sonra tekrar uygulanabilir mi ?

Thermage aynı bölgeye tekrar uygulanabilir. Genellikle ilk uygulamadan 2 yıl sonra tekrarı önerilir.

 

Detaylı bilgi ve hızlı randevu için hemen sizi arayalım

YouTube Kanalımız

Anlaşmalı Hastane & Otellerimiz

Sosyal Medya Hesaplarımız:

İletişim

Hızlı Randevu

📍 Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:1/A D:61 Perlavista Rezidans Beylikdüzü/ İstanbul

İnternet sitesi tasarımı Esey Ajans tarafından tasarlanmıştır.

Copyright © 2023. Tüm hakları saklıdır.